KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15978157
*
nr 1597 8157
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, "Familjen". Signerad, daterad - 91. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 90x74 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 20:04:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 08:54:48
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Läs mer om Mona Seilitz
nr 1597 8157
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, "Familjen". Signerad, daterad - 91. Olja på duk, 80x64 cm, yttermått inklusive ram: 90x74 cm
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/2 08:54:48 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mona Seilitz
Mona Seilitz, svensk skÃ¥despelare och mÃ¥lare född 1943, död 2008.Läs mer om Mona Seilitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mona seilitz olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06